Mezanin Raf Sistemi

Günümüzde pek çok ürünlerin depolanmasında, saklanmasında ya da stoklanmasında mezanin raf sistemi tercih edilmektedir. Firmamız bu noktada müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için bu ürün sistemlerini farklı renklerde ve modellerde üretmektedir. Genel olarak duvarlara ya da demirlere sabitlenmektedir. Sabitlenen sitemlerin ürünleri üzerine çeşitli ürünler yerleştirilerek depo alanının daha verimli olması sağlanmaktadır. Sistem ürünlerinin en büyük avantajlarının başında, depolanan her ürünün dış etkenlere ya da çalınmaya karşı korunması gelmektedir.

Mezanin Raf Sistemi Montajı

Bu ürünler, bütün sistemlerin sabit durmasını sağlamaktadır. Bu noktada da direklere monte edilmektedir. Direklerin üzerine kurulan ürünler arasındaki boşluklar kullanıcıların isteklerine göre ayarlanabilmektedir. Montaj burada iki türlü yapılmaktadır. Bu yöntemler cıvatalı ve kaynaklı birleştirmelerdir. Küçük ve dar depolama alanlarında ortama ferahlık getiren bu sistemlerin ürünleri, depo alanlarını genişletmektedir. Malzemelerin yerini sabitleştiren bu ürünler, istenildiği zamanlarda ürünlere kolayca ulaşılmasını sağlamaktadır. Bu bakımdan işletmelere gereksiz vakit harcanmasına engel olur. Cıvatalı montaj yöntemi, aslında adından da anlaşılacağı üzere, direklerin üzerindeki boşluklara cıvataların yerleştirilmesi ile yapılmaktadır. Sağlamlık açısından pek çok firma kaynaklı birleştirmeleri tercih etmektedir. Burada kullanılan cıvatalar özel makineler ile sıkılmaktadır. Hafif yükler kullanılacaksa genellikle cıvatalı montaj yöntemi tercih edilmektedir.

Ürün Modelleri Nelerdir?

Firmamız her türlü depolama ürünlerini sizler için farklı kategorilerde ve renklerde üretmektedir. Genel olarak bu sistemlerin üretiminde çelik kullanılmaktadır. Ancak farklı malzemelerden bu sistemlerin üretimini yapmak da mümkün. Dekoratif amaçlı da tercih edilebilen bu ürünler genellikle ahşaptan üretilmektedir. Kısacası sistemlerin üretimi, aslında ürünlerin kullanılacağı ve üzerinde neyin taşınacağı ile yakından ilgilidir. Firmamız ağırlıklı olarak kaynaklı birleştirme yöntemini tercih etmektedir. Bu montaj ömrünün kullanımını daha uzun ömürlüdür. Aynı zamanda da son derece sağlıklıdır. Ağır iş makinelerinin parçalarının depolanması konusunda genellikle firmalar bu montaj yöntemini tercih etmektedir. Çeşitli alanlarda kullanılan mezanin raf sistemi, depolanma konusunda son derece başarılıdır. Arşiv sistemleri olarak da adlandırılan bu ürünler özel bölümlerden oluşuyor. Bu bölümler evrakların ya da dosyaların birbirine karışmasını önlemektedir. Genel olarak ince demir malzemelerinden üretilerek, ürünlerin dayanıklı olması sağlanmaktadır.

TOP
error: